G-Shock laikrodis yra vienas populiariausių laikrodžių rinkoje. G-Shock evoliuciją daugiau nei prieš 30 metų pradėjo japonų inžinieriai Kikuo Ibe ir Yuichi Maruda. Tai buvo tuo metu, kai laikrodžiai daugiausia buvo naudojami kaip paprastas įrankis, norint sužinoti tikslų laiką. Kikuo ir Yuichi sugalvojo naują koncepciją. Jie sukūrė 100M atsparumo vandeniui laikrodį su ilgo veikimo baterija, atlaikantį kritimą iš 10 metrų aukščio. Šiandien G-Shock laikrodžiai yra žinomi dėl ypatingo atsparumo smūgiams, dulkėms, išcentrinei jėgai, magnetiniams laukams, atsparumo vandeniui iki 200M ir masyvaus sportinio dizaino, kurio konstrukcijoje yra panaudotas anglies pluoštas, nerūdijantis plienas ir stiklo pluoštu sustiprintas poliuretanas. Modeliai G-Shock turi integruotus puikius jutiklius, tarp kurių svarbią vietą užima aukščio matuoklis, gylio matuoklis, barometras, kompasas ir GPS . Savaime suprantama, šie modeliai automatiškai priima radijo signalus iš atominių laikrodžio siųstuvų ir yra maitinami saulės energija Tough Solar. Tarp populiariausių ir labiausiai klientų ieškomų „G-Shock“ laikrodžių serijų yra „G-Steel“, „Mudmaster“ ir „Rangeman“ serijos.
„Casio G-Shock" laikrodžiai yra vieni iš patvariausių visų laikų laikrodžių, pasižyminčių unikaliu dizainu ir savybėmis. Tai tvirti ir aukštos kokybės laikrodžiai, tinkantys vyrams, moterims ir vaikams.
„Casio G-Shock" laikrodžių istorija
„Casio G-Shock" laikrodžių istorija prasidėjo 1981 m., kai, vadovaujant inžinieriui Kikuo Ibe, buvo pradėti kurti laikrodžiai. Jis ir jo komanda turėjo sukurti laikrodį, kuris atitiktų tris pagrindinius kriterijus.
„Casio G-Shock" laikrodis turėjo atlaikyti kritimą iš 10 metrų aukščio, 10 atmosferų vandens slėgį, o baterija turėjo veikti 10 metų. Pirmojo laikrodžio „Casio G-Shock DW-5000C" išleidimas užtruko daugiau nei dvejus metus.
„G-Shock" laikrodžių ilgaamžiškumą pirmiausia lemia korpuso konstrukcija ir modulio (mechanizmo) išdėstymas. Modulį tampriai įtvirtina gelio polimeras ir jis tik keliose vietose liečiasi su korpusu. Laikrodis apsaugotas nuo smūgių, o išsikišusios korpuso ir rėmelio vietos daugeliu atvejų pagamintos iš poliuretano dervos. Dėl to mygtukai ir stiklas yra apsaugoti nuo smūgių.
Net dirželis sukurtas taip, kad padėtų apsaugoti laikrodį nuo smūgių. Todėl „Casio G-Shock" laikrodžiai laikomi patvariausiais laikrodžiais pasaulyje. Tai laikrodžiai, atsparūs smūgiams, sukrėtimams, stipriai vibracijai, vandeniui ir didelėms išcentrinėms jėgoms. Pasak Ibe, raidė „G" reiškia smūgį nuo kritimo.
Tačiau įdomiausi faktai yra šie:
● Pirmasis analoginis skaitmeninis laikrodis „Casio G-Shock" buvo sukurtas 1989 m.
● Pirmasis tikras „Casio Frogman DW-6300" nardymo laikrodis, kurio atsparumas vandeniui siekia 20 atmosferų, buvo sukurtas 1993 m.
● Pirmasis „Casio G-Shock Baby-G" moteriškas lai