Chronometrai arba chronografai - tai specifiniai laikrodžiai, naudojami laiko periodams matuoti. Laikrodžius lengva atpažinti pagal jų dizainą, nes jie taip pat turi du ar tris papildomus ciferblatus ir mygtukus šonuose, kurie leidžia įjungti ir išjungti chronometrą netrukdant klasikiniam laikrodžio veikimui.
Daugelyje laikrodžių su sekundometrais taip pat yra papildomų funkcijų. Susipažinkite su laikrodžiuose naudojamu stiliumi ir mechanika.
Chronografai arba laikrodžiai su chronometrais
Laikrodžiai su chronometrais arba chronografais turi unikalų dizainą. Dažniausiai susiduriame su laikrodžiais, kurių ciferblate yra 2 arba 4 chronografai arba chronografiniai žadintuvai. Pavyzdžiui, tai gali būti klasikinis analoginis chronometras, t. y. sekundžių chronografas, 24 valandų subciferblatas ir 60 minučių chronografas.
Dažniausiai tai priklauso nuo laikrodžio dizaino, prekės ženklo ir, žinoma, kainos. Chronografas arba chronometras iš esmės yra papildoma laikrodžio funkcija arba aksesuaras, nors anksčiau jis dažniausiai atsirasdavo tik ant specifinių laikrodžių, pavyzdžiui, aviacinių arba lenktyninių. Šiandien chronografai yra įprastų laikrodžių dalis ir papildo bendrą jų dizainą.
Chronografo laikrodis ir mechaniniai judesiai
Šiuo atveju skirtumas yra didelis, nes kai kurie mechaniniai laikrodžiai yra chronografai, bet ne visi chronografai yra mechaniniai laikrodžiai. Chronografas iš esmės reiškia funkcinius laikrodžio ciferblatus, kuriuose gali būti naudojami mechaniniai arba kvarciniai mechanizmai.
Vyriški ir moteriški laikrodžiai su chronometrais
Nesvarbu, ar tai vyriškas laikrodis su chronometru, moteriškas laikrodis su chronometru, unisex laikrodis ar vaikiškas laikrodis su chronometru, visi jie turi vieną bendrą bruožą. Kad laikrodis tinkamai veiktų, jo šonuose turi būti mygtukai. Dažniausiai jie būna dešinėje pusėje ties 2 ir 4 valandomis, o viršutiniu mygtuku įjungiamas ir išjungiamas laikmatis.
Apatinis mygtukas labiau skirtas chronografui iš naujo nustatyti. Nors gali atrodyti, kad chronografas laikrodžiuose atsirado visai neseniai, pirmąjį chronografą XVII a. atrado Louis Moinet. Todėl šią konkrečią laikrodžio funkciją šiais laikais galima laikyti labai sudėtinga ir tikslia.
Be to, 1930-aisiais „Breitling" pristatė klasikinį trijų mygtukų stilių ir sukūrė naują ir modernų chronografą, kuris iki šiol naudojamas laikrodžiuose. Vyriškų ir moteriškų laikrodžių chronografas taip pat atlieka ne tik tikslaus laiko matavimo, bet ir greičio bei atstumo apskaičiavimo funkciją, todėl tai nėra tik dizaino elementas. Chronografą dažniausiai naudoja, pavyzdžiui, pilotai, norėdami išmatuoti atstumą skrydžio metu, arba gydytojai, norėdami išmatuoti širdies ritmą.
Laikrodžio dizainas ir stilius
Laikrodis su chronometru arba chronografu yra labai stilingas ir yra jau įprasto kasdienio laikrodžio dalis. Todėl juos galima derinti prie klasikinės aprangos, t. y. prie džinsų ir marškinėlių, bet, žinoma, ir prie kostiumo bei kaklaraiščio. Paprasčiausiai, jei turite laikrodį su chronometru, su juo niekada nesuklysite, nes laikrodis su chronografu visada yra tinkamas pasirinkimas.
Galite rinktis įvairių dizainų ir stilių laikrodžius. Pavyzdžiui, tai gali būti skaitmeninis laikrodis, rankinis laikrodis, kombinuotas laikrodis arba išmanusis laikrodis su chronometru, kurie šiuo metu yra labai populiarūs. Laikrodį taip pat galite rinktis pagal dirželio tipą, laikrodžio spalvą ar formą.
Labai populiarūs apvalūs laikrodžiai su rodyklėmis, tačiau taip pat galima rasti ovalo ir kvadrato formos laikrodžių su rodyklėmis. Laikrodį galite rinktis ir pagal naudojamą stiklą, pavyzdžiui, laikrodžius su safyriniu, mineraliniu, akriliniu, flame fussion ir „Gorilla" stiklu. Visi šie stiklai turi savo privalumų ir trūkumų. Jei nežinote, kaip išsirinkti tinkamą laikrodį su laikmačiu, verta pasikonsultuoti su specialistu.
...mažiau